Криптовалюти допомагають Україні готуватися до конфлікту з Росією

Оскільки конфлікт між Росією та Україною може призвести до війни за найгіршого сценарію, українці без вагань використовують криптовалюти як потенційне джерело фінансування для свого захисту від свого східного сусіда.

Відповідно до звіту Elliptic, компанії, яка продає інструменти для аналізу блокчейнів, пожертвування в сотні тисяч доларів заполонили українські НУО та волонтерські групи.

Активісти використовують криптовалюти для оснащення українських військових військовою технікою, медикаментами та безпілотниками, а також для фінансування розробки додатку для розпізнавання обличчя, який визначає, чи є людина російським найманцем чи шпигуном.

Зазвичай неурядові організації тощо отримують кошти від приватних донорів за допомогою банківських переказів або платіжних додатків, але такі криптовалюти, як біткойн, стали більш популярними, оскільки вони дозволяють їм обходити російські фінансові установи, які можуть блокувати платежі в Україну.

У звіті Elliptic також йдеться, що українські групи імітували методи, які використовували росіяни з початку війни, коли вони запустили онлайн-кампанії зі збору грошей для проросійських сепаратистів на сході України, часто використовуючи криптовалюти.

У ньому також зазначено, що пожертви в криптовалюті все ще становлять невелику частину пожертвувань, отриманих з обох сторін конфлікту, але «криптовалюти виявилися надійною і все більш популярною альтернативою».