Біткойн зростає на 3%, інвестори все ще в страху – хоча і менше

Біткойн торгується близько 38 400 доларів США рано вдень у вівторок після 3-відсоткового щоденного зростання.

Індикатор Crypto Fear & Greed Index, який показує настрої трейдерів та інвесторів криптовалюти, зріс на 6 пунктів. Інвестори все ще побоюються, але помітно менше, ніж у понеділок.

Доступний на сайті Alternate.me, він становить 26 балів за шкалою від 0 до 100. Це означає певне поліпшення настроїв трейдерів, оскільки в понеділок показник становив 20, що було класифіковано як «надзвичайний страх».

Відкритим питанням, однак, є інтерпретація цього показника, який 10 січня досяг найнижчого рівня цього року (10 пунктів). Дотримуючись протилежного підходу, творці Crypto Fear & Greed Index стверджують, що надзвичайний страх часто може означати можливість купити (ринок уже розпроданий, а ціна низька). Звичайно, немає ніякої гарантії, що це правило працюватиме кожного разу.

Методологія, що лежить в основі цього індикатора, враховує волатильність, імпульс проти вартості транзакції, заяви в соціальних мережах, результати пошуку Google (NASDAQ: GOOGL ), тенденції та домінування біткойнів серед іншого . Домінування біткойна в криптовалюті вважається фактором страху, оскільки король криптовалют вважається безпечним майбутнім у цьому класі активів. Звісно, ​​тільки в його рамках, оскільки це взагалі сприймається як ризикований актив.

Водночас, як зазначає Coin Telegraph, на кінець січня капіталізація біткойна становила понад 42 відсотки загальної капіталізації криптовалюти. Це найвищий показник з останнього тижня листопада 2021 року.

Хоча з листопада 2021 року біткойни впали приблизно на 50 відсотків, багато альткоїнів зазнали ще більшого падіння. В результаті частка біткойна в класі криптовалютних активів в цілому зросла.

Однак, як попереджає Coin Telegraph, загальна ринкова капіталізація далека від ідеальної, оскільки дискримінує нові криптовалюти. Капіталізація останніх нехай і невелика, але постійно зростає. Тому багато експертів вважають коефіцієнт реалізованої капіталізації кращим показником. Це, у свою чергу, залишається досить постійним з листопада 2021 року у випадку з біткойнами.

Варто пам’ятати, що біткойн все ще майже на 50% нижче історичного максимуму. Січнева корекція була такого ж масштабу, як і в липні 2021 року.