Чому біткойн падає?

Ціна Bitcoin та Ethereum, двох найбільших цифрових активів за ринковою капіталізацією, впала більш ніж на 40% із середини листопада.

Біткойн досяг рекордної позначки в 69 000 доларів. у листопаді, перш ніж впасти приблизно до 34 432 доларів. 22 січня о 19.00 за польським часом. Це рівень, нижче якого «немає великої підтримки аж до позначки в 30 000 доларів», — сказав Едвард Мойя, старший ринковий аналітик Oanda.

Оновлення: біткойн відновлюється в неділю вранці та о 09:26 трохи зростає на 0,2% до $35 608.

Нижче наведено основні причини падіння криптовалюти.

1. ФРС підвищує процентну ставку
Незважаючи на те, що певною мірою ринок готовий до змін у політиці ФРС, інвестори з певною невпевненістю дивляться на те, як серія підвищення вплине на поведінку акцій і криптовалют.

ФРС може підняти ставки вже в березні. У результаті інвестори відмовляються від більш ризикованих і спекулятивних класів активів, таких як криптовалюти.

2. Посилення кореляції з фондовим ринком

Дедалі більша адаптація криптовалют робить їх ще більш взаємопов’язаними та чутливими до рухів на фондовому ринку, який явно програвав у п’ятницю та наприкінці тижня загалом. Ми писали про це цього тижня в статті « Ціна біткойна слідує за більшимNasdaq , ніж безпечні гавані.

Інвестори переглядають свої портфелі. Розпродаж популярних акцій технологічних компаній (наприклад, Netflix цього тижня ) може спонукати їх ліквідувати позиції у своїх криптовалютах, щоб стримати загальні збитки та виконати маржинальні вимоги.

3. Регламент – тема повертається як бумеранг
На додаток до політичних потрясінь навколо Росії цього тижня, Центральний банк країни викликав неабиякий резонанс серед спільноти інвесторів криптовалюти. Він запропонував заборонити майнінг і торгівлю криптовалютами. Дивіться статтю: Центробанк Росії заборонить криптовалюти .

На Росію припадає понад 10% майнінгу біткойнів і до 5 мільярдів доларів у торгівлі криптовалютою. Крім того, на горизонті з’являється нова нормативно-правова база щодо криптовалют у США, Європі та інших країнах.

Адміністрація Байдена готується опублікувати проект стратегії щодо цифрових активів наступного місяця та доручає федеральним агентствам оцінити ризики та можливості, які вони створюють, повідомляє Bloomberg.

4. Криптовалюти не мають вихідних
Сектор найбільше падає у вихідні та святкові дні. чому Однією з причин волатильності криптовалют у вихідні дні є те, що транзакцій стає менше. Коли обсяг невеликий, той самий розмір торгівлі може впливати на ціни набагато сильніше.

Чи варто вам думати про купівлю біткойнів?
Варто підкреслити, що в найближчому майбутньому ми повинні зосередитися на збільшенні ухилення від ризику, що не сприятиме гарному клімату в секторі криптовалют.

Перш ніж натиснути кнопку «КУПИТИ», варто розглянути свій рівень терпимості до ризику, оскільки біткойн є надзвичайно мінливим активом. Старе правило полягає в тому, що найкраще інвестувати суму, яку ви впевнені, що можете дозволити собі втратити.