Криптовалютний крах – біткойн менше 38 400 доларів

У п’ятницю вдень біткойн трохи торгується близько 38 400 доларів після денного падіння більш ніж на 11 відсотків.

З іншого боку, ціна Ethereum коливається близько 2800 після щоденного падіння вище 14%. Майже всі криптовалюти з 20-ки з найбільшою капіталізацією різко подешевшали.
Основною причиною розпродажу є зростаюча неприязнь ринків до ризикованих і дорогих активів, таких як технологічні компанії. На думку аналітиків, курс біткойна демонструє високий рівень кореляції з індексом Nasdaq , над яким він домінує . Після спокійної першої частини сесії остання завершила четвер зниженням на 1,3%. Після сесії четверга падіння за весь тиждень становить близько 7%, незважаючи на те, що понеділок був днем ​​без сесії в США. Зниження поглиблюється на початку американської сесії в п’ятницю – на момент написання статті технологічний індекс знизився на 1,3%. Це насамперед результат панічного розпродажу акцій Netflix .

Перед обличчям оголошення про підвищення процентних ставок у Сполучених Штатах, реального бачення російського вторгнення в Україну та заворушень у Південно-Китайському морі інвестори продають ризиковані активи.

Крім того, спостерігається зростання прибутковості облігацій США , що також не сприяє технологічним компаніям і, як виявилося, також криптовалютам. Прибутковість (рухається протилежно до ціни) 10-річних облігацій США на деякий час перевищила рівень 1,9% у четвер. Однак у п’ятницю прибутковість падає.

Зниження криптовалют могло бути поглиблене падінням біткойна нижче психологічного рівня 40 тис. , а Ethereum нижче психологічного рівня 3 тис. – досить очевидного рівня багатьох ордерів стоп-лосс.

Віра в ринок біткойнів також не сприяла звіту російського центрального банку, який рекомендував заборонити криптовалюту, опублікованому в четвер.

Індекс Crypto Fear & Greed Index, доступний на альтернативному веб-сайті для настроїв інвесторів, вказує на 19 балів зі 100 можливих. Це означає надзвичайний страх. Цього разу крипторинку не дуже допоміг твіт Ілона Маска, який свідчить про позитивні настрої щодо криптовалют.