Центробанк Росії заборонить криптовалюти

У звіті, опублікованому в четвер, російський центральний банк закликав заборонити криптовалюти.

Автори звіту зазначили, що криптовалюти часто використовуються для незаконної діяльності, а їх майнінг є непродуктивним.

Згідно з рекомендаціями банку, заборона має стосуватися криптовалютних бірж, а також однорангових платформ. Крім іншого, в РФ буде заборонено випускати криптовалюту і організовувати її обіг.

Російський центробанк також підняв питання майнінгу криптовалют. На думку авторів звіту, це генерує непродуктивне споживання енергії, яка може бути використана для будівництва житла, соціальної та промислової інфраструктури. Крім того, це завдає шкоди навколишньому середовищу. Тому, на думку авторів звіту, буде заборона і на це питання. Крім того, центробанк має намір відстежувати операції з криптовалютою, здійснені громадянами Росії у співпраці з країнами, де розташовані криптовалютні біржі.

Згідно з даними листопадового звіту Бібліотеки Конгресу США, майнінг криптовалюти заборонено в 9 країнах, таких як Китай, Єгипет, Ірак, Катар, Оман, Марокко, Алжир, Туніс і Бангладеш. Пакистан також знаходиться за крок від запровадження такого типу рішення. У свою чергу, ще 42 країни ввели непряму заборону на криптовалюти. Йдеться про обмеження можливості проведення банками операцій з використанням криптовалют.

Цей рік може принести додаткові зміни. Пакистан за крок від впровадження криптовалют. У свою чергу Китай, зберігаючи заборону на типові криптовалюти, має намір розвивати власну мережу NFT.

Несприятливе регулювання є одним із головних факторів, які потенційно перешкоджають їх оцінці. У четвер у другій половині дня ціна біткойна коливається біля 42 400. Провідна криптовалюта залишається біля мінімумів за кілька місяців, однак залишаючись значно вище психологічного рівня в 40 000 доларів США, на якому потенційно можливі численні стоп-лосси.

Серед новин останнього дня про потенційно позитивний вплив на курс варто відзначити інформацію Google (NASDAQ: GOOGL ) про намір вийти на ринок криптоактивів за допомогою Google Pay. Твіт Ілона Маска, який виражає позитивні настрої щодо всього класу активів, міг зіграти свою роль.