Віце-президент Європейського управління з цінних паперів і ринків сказав Financial Times, що видобуток біткойнів став «національною справою», і застеріг від загрози кліматичних цілей з боку криптовалют.
Його занепокоєння особливо стосується енергоємного майнінгу доказів роботи (домінує в біткойнах та деяких інших криптовалютах).
Чиновник висловив необхідність обговорити трансформацію індустрії криптовалют у бік більш енергоефективного підтвердження частки.
Тим часом у середині січня було опубліковано дослідження голландського центрального банку De Nederlandsche Bank (DNB). Його автори стверджують, що одна транзакція Bitcoin викидає приблизно 402 кілограми вуглекислого газу . Це близько до кількості, яку викидає домогосподарство протягом 3 тижнів.
Голова Центрального планового бюро (CPB), що консультує владу Нідерландів, Пітер Хасекамп закликав заборонити майнінг криптовалюти в середині 2021 року.
Відомо, що деякі країни, але за межами Європи, ввели таку заборону. Одним із них є Китай, де було багато т. зв біткойн майнери. Після заборони багато з них переїхали до сусіднього Казахстану, однак на початку січня зіткнулися з труднощами з відключенням Інтернету через серйозні політичні заворушення.
Пакистан також близький до запуску заборони на всі криптоактиви. Штрафи, накладені на криптобіржі, можуть призвести до заборони. У середині січня ентузіасти технології блокчейн отримали втішні новини з Піднебесної. Виявилося, що Китай має намір створити власну мережу NFT, зберігаючи при цьому заборону на типові криптовалюти.
Біткойн повільно відновлюється після недавніх падінь у середу вдень . На момент написання статті курс коливається в районі 42 190 доларів США.