Rally Up Cardano — метавсесвіт приходить на блокчейн

Після зростання приблизно на 8% за 24 години та понад 26% за тиждень, Cardano – 5-та криптовалюта за капіталізацією – є неперевершеною серед топ-10 криптовалют з найвищою капіталізацією.

Варто нагадати, що на початку вихідних курс Cardano коливався в районі 1,26 долара, а вранці досяг 1,5020 долара. Це означає збільшення на 20% протягом 48 годин. Важко однозначно сказати, що стоїть за підвищеннями Кардано . Однак варто зазначити, що останні новини, пов’язані з цією криптовалютою, стосуються офіційного запуску Pavia. Це проект Cardano, пов’язаний з метавсесвітом та іграми NFT. Було широко опубліковано прес-релізи з яскравим заголовком «Metawersum прибуває на блокчейн Cardano».

Pavia — це метаверсія (фр. métavers) ігор NFT, яка має стати прямим конкурентом популярних метасвітів криптовалют, таких як Decentraland або Sandbox. Павія була створена (ще не повністю офіційно) у вересні 2021 року, а через місяць відбувся випадковий розподіл ділянок.

У п’ятницю ввечері Pavia.io оголосив у прес-релізі, що володіє в цілому близько 100 000 ділянок, 60% з яких призначені для перепродажу. На веб-сайті Pavia ми читаємо, що успіх проекту залежить від підтримки спільноти Cardano . Як читаємо, наразі там зареєстровано 8300 землевласників. «Цифровий світ буде успішним лише за підтримки спільноти Cardano . Зараз у Pavia.io понад 8300 землевласників. Кожна ділянка має унікальний номер Cardano NFT (CNFT) на основі координат у Pavia.io».

Однак варто пам’ятати, що метавсесвіт Pavia використовує власну криптовалюту PAVIA, а отже, не Cardano. Таким чином, прибутки Cardano після новин про офіційний запуск Pavia (поки ми вважаємо, що вони призвели до підвищення ставки) можна пояснити асоціацією бренду Cardano з концепцією metaversum, а не очікуваним збільшенням попиту на ADA.

Технічний аналіз і пороги для спостереження

Аналіз погодинного графіка Cardano показує, що вчора ввечері криптовалюта подолала короткостроковий опір на 1,42, що, здається, відновлює інтерес до покупок. На момент написання статті ADA/USD фактично тестує рівень 1,50, який є важливим психологічним порогом. Будь-який підтверджений прорив вище нього буде ще одним бичачим сигналом. У цьому контексті ще одна важлива мета, яку варто розглянути, це область максимуму 27 грудня ($1,5910) і психологічний поріг $1,60. У разі зниження перший рівень підтримки знаходиться в діапазоні 1,40-1,42 долара США.