Пробний час для золота та біткойнів

Наближається випробувальний час альтернативи долара.

Після майже двох років інтенсивного друкування грошей, щоб підтримувати економіку США в тонусі, щоб пережити пандемію, Федеральна резервна система, схоже, стає все більш відкритою для агресивних дій для захисту вартості світової резервної валюти.

Це погана новина для всіх тих, хто робить ставку на те, що пандемія призведе до остаточного ослаблення фіатних валют. Криптовалюти, на чолі з біткойнами , більш ніж на 40% нижчі за минулорічні максимуми, тоді як золото — більш традиційний актив «сховища вартості» — знизилося майже на 10%. І новини — принаймні для них — швидше за все погіршаться, перш ніж покращаться.

Страхування від інфляції найкраще працює не тоді, коли інфляція є найвищою, а тоді, коли вважається, що центральний банк залишається найвіддаленішим від кривої, надто повільно зупиняючи ланцюжок подій, у яких зарплати та ціни переслідують одна одну.

Той момент, мабуть, минув, коли на початку грудня голова ФРС Джером Пауелл заявив Конгресу, що «час забути» слово «перехідний». Раніше центральний банк вважав, що викликані пандемією падіння споживчих цін будуть усунені за менший час, ніж це потрібно, щоб економіка постраждала від підвищення процентних ставок.

Федеральна резервна система перебуває в режимі наздоганяння щонайпізніше з грудня, їй важко переконати ринок, що вона не дозволить долару знецінитися. Пауелл заявив Сенату у вівторок під час затвердження свого другого терміну в ФРС, що він не дозволить інфляції “пустити коріння”. Це повідомлення важливіше, ніж 40-річний максимум, якого інфляція в США, ймовірно, досягла в грудні.

Ринок поки що неохоче приймав такі зобов’язання, але тепер починає надолужувати згаяне. Згідно з даними ФРС, ринкові очікування інфляції за п’ять років досягли піку в середині жовтня на рівні 2,4%. Наприкінці минулого тижня вони впали до 2,15%.

Слабкі показники біткойна проти золота на той час – після такого ж різкого зростання за попередні 12 місяців – змусили багатьох дійти висновку, що цифрові валюти взагалі не є хеджуючими активами, а скоріше ризиковими активами, які рухаються більше відповідно до акцій та інших. інвестиції.

У примітці для клієнтів у понеділок аналітик Morgan Stanley (NYSE: MS ) Шина Шах вказала, що біткойн за останні шість місяців позитивно корелював з індексом S&P 500 на рівні 0,34 (кореляція 1 означала б ідеальне покриття), хоча він мав тенденція руху в протилежному напрямку до золота. Негативна кореляція тут становить 0,1.

Шах продемонстрував, що біткойн, зокрема, виглядає найбільш корельованим із глобальною грошовою масою M2 – зв’язок, який постійно зберігається протягом останніх восьми років. Це явний червоний прапорець для криптовалют, оскільки центральні банки, відповідальні за більше половини світової пропозиції грошей, посилюють свою монетарну політику.

Це може розчарувати кожного, хто купив криптовалюту в свій гаманець в надії диверсифікувати свій ризик, але факт полягає в тому, що гаманці загалом стали набагато більш залученими за останні два роки завдяки припливу вільних грошей від центральних банків. Залишки маржі, які відстежуються лише Управлінням регулювання фінансової індустрії США (FINRA), зросли на 63% за два роки з початку пандемії до майже 920 мільярдів доларів. Вищі відсоткові ставки збільшують вартість володіння будь-якими активами через кредитне плече, а криптовалюти, які не мають купонів чи дивідендів для отримання прибутку, особливо вразливі до такого тиску.

Те саме стосується золота, звичайно. Аналітики JPMorgan (NYSE: JPM ) вважають, що золото повернеться до 1520 доларів за унцію до останнього кварталу цього року, що приблизно на 16% нижче поточного рівня, оскільки зростання реальної прибутковості стимулює перехід до прибуткових облігацій.

Однак відмінність полягає в тому, що сценарій використання золота набагато краще встановлений. Дані Всесвітньої ради із золота показують, що дві найбільші категорії кінцевих покупців – ювеліри та центральні банки – знову стали чистими покупцями у другій половині 2021 року. Закупівлі індійських ювелірів у листопаді зросли до рівнів, вищих за допандемічний рівень, тоді як у жовтні імпорт золота Китаю досяг піку з 2019 року. Центробанки розвинутих економік стали чистими покупцями золота в листопаді вперше з 2013 року.

Випадок використання біткойна, як ми вже стверджували тут, загалом менш переконливий. Єдині характеристики, за якими вона незмінно перевершує фіатну валюту за простотою використання, — навіть зараз, після десятиліття швидких і добре фінансованих інновацій — для незаконних транзакцій, таких як атаки програм-вимагачів і відмивання грошей. Короткостроковий попит обумовлений імпульсом або, іншими словами, спекуляціями.

У середньостроковій перспективі краще регулювання та зростаюча екосистема пов’язаних активів, таких як NFT, можуть ще більше розширити використання криптовалют до такої міри, яка забезпечить більш надійну основу для їх оцінки. Зміна поколінь також може означати, що частина населення, яка просто не довіряє банкам і центральним банкам, з часом мігруватиме від «варварської реліквії» Кейнса до цифрових активів.

Однак у короткостроковій перспективі жоден із цих активів не виглядає особливо добре. Найкраще, що можна сказати, це те, що мінуси більш чітко обмежені для інвесторів у золото, ніж для любителів криптовалюти. Золото краще підкріплено фундаментом, імпульсом, нормативною визначеністю та, що не менш важливо, історією. Хоча криптовалюти вперше будуть піддані випробуванню особливо суворим циклом жорсткості, золото витримало кожен такий цикл із світанку цивілізації.