З цих причин біткойн може завалитися і перетворитися на музей під відкритим небом

За останнє десятиліття біткойн став іміджем світу криптовалют.

Ні одна з дрібніших криптовалют ще не загрожувала йому навіть з точки зору ринкової капіталізації.

У той же час, однак, сфера програмного забезпечення «короля криптовалют» здається відносно жорсткою порівняно з ринком і погано масштабованою. Взаємні інвестиційні фонди, які займаються темою фінансової революції в ланцюгах блокчейнів, для якої Metaverse може стати каталізатором, не згадують біткойн як актив, який міг би отримати від нього пряму вигоду. Ніщо в житті, не кажучи вже про нестабільні та примхливі фінансові ринки, не дається раз і назавжди, і настрій установи може буквально змінюватися від кварталу до кварталу.

Чи можливий повний крах біткойна через відсутність практичної користі та зростання конкуренції? Ми розглянемо таке абстрактне поняття в статті нижче і перерахуємо, з якими проблемами стикається біткоін. Ентузіасти біткойнів можуть не втішитися.

Що насправді характеризує Bitcoin?

Біткойн, як і золото, не є продуктивним активом . Це означає, що якби мережа залишилася без попиту, вона не створила б нічого, що можна було б продати, і створила б прибутки. Таким чином, біткойн можна порівняти з купівлею земельної ділянки без дерев, які плодоносять, які потім можна продати, або нерухомості, яку не можна орендувати. Незважаючи на те, що біткойн історично приносить рекордну прибутковість, це не обов’язково означає, що так і буде.

Ідея зростання вартості біткойна з часом в основному базується на ідеї, яку Баффет зневажливо описав як ідею «більшого дурня», згідно з якою вартість біткойна зростає лише тоді, коли хтось приймає його зростаючу ціну, навіть якщо біткойн не має фундаментальна «внутрішня цінність». Деякі аналітики фонду BlackRock так само говорять про біткойн.

З часом непродуктивні активи мають тенденцію програвати продуктивним активам.Адекватним прикладом здається порівняння золота з індексом S & P500. Незважаючи на те, що інвестиції в золото широко визнані безпечними через «розкішну» цінність золота, яку люди сприймають історично, вони генерують значно нижчі норми прибутку, ніж індекс 500 провідних американських компаній, який постійно відбирається за допомогою алгоритму.

Порівняння біткойна з золотом не повинно бути позитивним для короля криптовалют, оскільки золото де-факто втратило свої колись потужні позиції. Інвестори зосереджувалися на придбанні продуктивних активів, таких як акції компаній або індексні фонди, які, окрім своєї вартості самі по собі, генерують норми прибутку та мають визначену внутрішню вартість (наприклад, балансову вартість), яка також допомагає визначити стан амортизації. або переоцінка. Тим часом біткойн, здається, ексклюзивний’носій вартості’.

Анонімність у децентралізованій мережі біткойн очевидна , адреси можна відстежувати, а принципалів і одержувачів транзакцій відстежувати. Як наслідок, мережа Bitcoin не є оптимальною для повністю анонімного переказу капіталу. У той же час існують криптовалюти, такі як ZCash або Monero, які були спеціально створені для цього і забезпечують практично повну анонімність.

Транзакції в мережі Bitcoin займають відносно багато часу порівняно з конкурентами, що робить криптовалюту непридатною для обробки миттєвих транзакцій і погано масштабується. Крім того, транзакції коштують грошей , тоді як блокчейни, такі як Cardano або Bitgert, можуть похвалитися низькими або майже нульовими витратами на переказ. Незважаючи на те, що робота над створенням «другого шару» біткойна триває, вона чимось нагадує спробу ґрунтовної перебудови середньовічного замку в сучасну віллу.
Біткойн все ще використовує неорганічний метод «підтвердження роботи», відомий як Proof of Work , для перевірки транзакцій у мережі. У результаті майнерам потрібен доступ до величезної обчислювальної потужності, яка споживає величезну кількість енергії, що викликає екологічні суперечки. Фонд BlackRock багато разів наголошував у минулому, що на сучасному фінансовому ринку зрештою не буде місця для активів, які сприяють непотрібному забрудненню навколишнього середовища.

Мережа біткойн, на відміну від конкуруючого Ethereum чи інших криптовалют, не є засобом, який може прийняти широко обговорювану у фінансовому світі революцію Web 3.0, Інтернет речей (IoT) або обробляти смарт- контракти, саме тому біткойн «застаріває». ” з’явиться в наступні роки, коли інші блокчейни почнуть використовуватися в більших масштабах і нові технології будуть використовуватися частіше. Через зростаючу популярність децентралізованих програм і можливості віртуального світу Metaverse (аналітики також не згадують біткойн як актив, який міг би опосередковано отримати вигоду від побудови цифрових світів), біткойн може не бути улюбленим активом для нових поколінь інвесторів.

Мережевий ефект не на користь Bitcoin. Незважаючи на те, що це найстаріша криптовалюта, важко говорити про зростаючу практичну корисність мережі Bitcoin. Домінування над іншими криптовалютами може ослабнути, незважаючи на міцну позицію основної криптовалюти.

Цілком можливо, що біткойн отримував величезний прибуток , оскільки він є флагманом блокчейн-революції. Нові технології характеризуються тим, що вони можуть ініціювати нераціональний бум. Однак, коли учасники технологій почнуть краще розуміти, що таке блокчейни, і використовувати нові рішення, здатні оптимізувати фінансовий світ, вони зрозуміють відсутність конкурентоспроможності та майже нульову корисність біткойна порівняно з іншими блокчейнами.

Тоді, можливо, так само, як золото, біткойн виживе, але програє зростаючим, корисним і вдосконаленим блокчейнам, таким як Ethereum, так само, як ринкова капіталізація золота програла капіталізації таких індексів, як NASDAQ або S & P500.

Майже всі досі пам’ятають, як 2020 і 2021 роки були сповнені інформації про інституційну участь у біткойні, яка мала змусити криптовалюту розпочати новий суперцикл і, можливо, ніколи більше не потрапити на ведмежий ринок.

Ринок, як і решта світу, є нестабільним місцем, і установи не мають сентиментів, коли шукають норми прибутку на ринку. Коли норма прибутку знаходиться під загрозою, а актив не дає позитивного прогнозу, інституційний капітал випаровується навіть швидше, ніж він потрапив на ринок. Потім установи шукають місця, які можуть запропонувати вищі норми прибутку з відносно меншим ризиком.

Зниження біткойна показує, що він не є захистом від інфляції , а скоріше підтримує гіпотезу, яка широко критикується у світі криптовалютних ентузіастів, а саме, що біткойн є «дитиною низьких процентних ставок». Усе це, у поєднанні зі зниженням практичної користі мережі біткойн у контексті блокчейн-революції, основна криптовалюта може поступово відмовитися від поля дедалі більшої конкуренції, можливо, остаточно впавши в тінь.

Резюме

Стаття є лише спробою вільного аналізу авторського ринку та має на меті пролити свіже світло на сектор нових технологій. Історично біткойн приносив величезний прибуток і все ще залишається основним еталоном для індустрії криптовалют. Ця ситуація, хоч і здається смішною в контексті невеликої утиліти біткойнів, може все ще зберігатися. Тоді більш точним може бути висновок про те, що біткойн є свого роду глобальною конкурентною грою , чим більш сприйнятливі до маніпуляцій з боку китів, тим більше біткойнів вони мають. У той же час, проте, гіпотеза про крах домінування біткойна має свої аргументи, які можна розглянути більш детально.