Наближається обвал нерухомості на 20-40%.

Наближається обвал ринку нерухомості на 20-40%, каже інвестор, який назвав криптовалюти «тюльпаноманією 21 століття» – Пітер Грандіч

Пітер Грандіч, який точно передбачив крах криптовалюти та фондового ринку, заявив, що очікує серйозної корекції на ринку нерухомості США. Він припустив, що останні продажі криптовалюти та акцій перекинуться на нерухомість.

Грандіч сказав, що мета на цьому ринку полягає в тому, щоб «не втратити багато грошей» і попередив, що нерухомість «може спричинити збитки на 20, 30 або 40 відсотків і досить швидко».

Грандіч поспілкувався з Девідом Ліном, редактором і продюсером Kitco News.

Криптовалюти та акції

Акції та криптовалюти продовжують працювати погано: індекс S&P 500 впав на 18 відсотків з початку року, а біткойн – на 53 відсотки з початку року.

Минулого року Грандіч випустив попередження, в якому говорилося, що він «не хоче володіти жодними загальними акціями чи облігаціями». Він також назвав криптовалюту «Тюльпаноманія 21 століття», натякаючи на бульбашку голландських активів у 17 столітті, яка підняла ціну на тюльпани до 750 000 доларів за саджанець.

У відповідь на свої прогнози Грандіч заявив, що отримував ненависні електронні листи.

«Ми ще не пройшли переломний момент у криптовалютах. Але я вважаю, що найгірше попереду, і повинні бути нові потрясіння, перш ніж ринок зупиниться і зробить глибокий вдих. Багато гравців зникнуть з ринку, втратять свої гроші настільки, що не зможуть грати знову».

Скептично ставлячись до криптовалют, Грандіч сказав, що сама технологія блокчейн «легальна» і передбачив, що нею будуть торгувати так само, як акціями технологічних компаній.

Нерухомість

У міру наближення та посилення рецесії Грандіч прогнозує серйозне падіння цін на житло.

«Негативний ефект багатства стане вирішальним фактором утриманні ринків у оборонному стані», – сказав він.

«Ми бачимо кінець великої бульбашки нерухомості. Я думаю, що це те, що ми будемо відчувати багато в Q4 порівняно з іншими ринками».
Він припустив, що поточні ціни на нерухомість не базуються на фундаменті «відповідно до старих книг економіки та нас, старих реліквій, які їх читають».

«Єдине, чого я навчився за майже 40 років, це те, що як люди ми впадаємо в крайнощі в усьому, з одного боку чи з іншого», — пояснив він.

«Ми досягли вершини з одного кінця. Ми не повертаємося до середини. Нам доведеться перестрибнути на іншу сторону … Це ті точки, які зазвичай потрібно досягти ».
Заяви Грандіча – ще одне негативне застереження, яке ми можемо почути. Однак цей інвестор використовує прості аргументи, яких бракує часто надто науковим дослідженням. І він бачить різницю між поколіннями в тому, як люди десятиліттями відрізняються від читання ринкових сигналів і повідомлень.

Це одна з причин, чому він прогнозує крах на ринку нерухомості, тому що для молодих людей поточні ціни настільки абстрактні та недоступні, що вони не будуть керуватися у своєму виборі «стелею» оцінок, зроблених «старими», які мають свої потреби в житлі задоволені на тривалий час і зацікавлені в утриманні «бичачого» ринку на цьому ринку.