За останні тижні ціна біткойна не зробила значних змін.
Вона коливається від 19 000 до 21 000 доларів. Консолідація триває вже 4 тижні і, на думку деяких аналітиків, триватиме до великої макроекономічної події.
Історичне дно? Занадто мало для розвороту тенденції
Ми вже кілька разів згадували поточну ситуацію з біткойнами на сторінках BitHub. Останні місяці були нелегкими для цієї криптовалюти. Коротко нагадаю лише найважливіші досягнення:
- Червень – найгірший місяць з 2011 року
- 2 квартал цього року – найгірший з 2011 року
- Вперше в історії є вісім послідовних тижневих свічок спаду
Деякі технічні індикатори показують, що ціна біткойна наближається до дна попереднього ведмежого ринку. Тому лунали голоси, що неминучий розворот тренду. Однак багато аналітиків задихаються в ентузіазмі і відзначають, що нинішній ведмежий ринок може тривати ще довго.
Макроекономіка та ціна біткойна
Аналізуючи курс біткоїна, слід звертати увагу не тільки на ринок криптовалют, а й на економічну ситуацію. Тим більше, що сьогодні ціна цієї криптовалюти сильніше, ніж будь-коли раніше, корелює з традиційною фондовою біржею. Про це свідчить, наприклад, рекордна кореляція з індексом S&P 500.
Поточна політична та економічна ситуація також впливає на настрої ринку. Війна в Україні та зростання інфляції не сприяють інвестиціям.
Варто згадати ще один показник – міцність долара США. Це ключова валюта для світової економіки, оскільки саме в ній здійснюється більшість угод, вона відображає ціни на сировину на ринках. Зараз сила долара США зростає, що, за даними CoinTelegraph, може передвіщати уповільнення економіки.
Що далі? Коли закінчиться консолідація? Де дно?
Зараз ціна BTC становить близько 20 000 доларів. Це важливий рівень підтримки. Якщо він зламається і ми побачимо зниження, ми можемо очікувати подальших рівнів підтримки на рівні 15 000 доларів, а наступний рівень підтримки – близько 10 000 доларів.
У той же час портал CoinTelegraph з посиланням на аналітиків Delphi Digital зазначає, що біткоін, швидше за все, продовжуватиме бічний тренд до тих пір, поки не станеться значна макроекономічна подія.