Біткойн – це золото, а Ethereum – це … S & P500?
Хоча слово «найбажаніший» у контексті фінансового ринку не звучить професійно, воно ідеально відображає важливість платформи Ethereum, яка незабаром може увійти в дефляційну модель після ймовірного успішного злиття.
Проте Ethereum, можливо, ще не зіткнувся з масовою хвилею купівлі 21 століття. У цій все ще, звичайно, гіпотетичній ситуації Ethereum може буквально «перенести Інтернет» за допомогою всіх інструментів від платформ Metaverse через «Інтернет речей» до технології Web 3.0, де виробники контенту одночасно стануть їх власниками та адміністраторами завдяки технології NFT, і установи будуть масово використовувати Інтернет для обробки розширених розумних контрактів для створення оптимізованої нової системи фінансових розрахунків. Якщо це станеться, ціна ETH може дійсно вибухнути в найближчі роки.
Біткойн – це золото, а Ethereum – це … S & P500?
Незважаючи на те, що біткойн все ще називають «королем» індустрії криптовалют, саме Ethereum розглядається низкою аналітиків як образ технології блокчейн та інвестиційний актив із низкою застосувань у сучасній економіці. Чи збираються найбільші інвестори дотримуватися «старого біткойна» замість використання потужних можливостей платформи Ethereum?
Порівняння із золотом не перебільшене. Хоча біткойн, як і золото, не є продуктивним активом (носієм вартості), а трафік у мережі BTC охоплює лише транзакції купівлі, продажу та обміну, Ethereum є платформою, яка будує всю децентралізовану систему dApps і пропонує низку технологічних можливостей. що він не може схвалити. У мережі Ethereum валютою є токен Ether (ETH). Його продуктивність існує і, безсумнівно, переважує «скам’янілий» біткойн, корисність якого в перетворенні на сучасну економіку смарт-контрактів залишається під питанням.
Капіталізація S & P500 давно обігнала капіталізацію всього ринку золота, а перевагу виробничих активів над невиробничими підкреслюють легендарні інвестори з Berkshire Hathaway Уоррен Баффет і Чарлі Мангер.
Ethereum – потужність мережевого ефекту?
Ethereum — блокчейн, який найчастіше обирають розробники, а активність у мережі Ethereum залишається незрівнянною з будь-яким іншим блокчейном. Незважаючи на те, що плата за газ нещодавно впала до рекордного рівня, вона все ще існує, і в періоди більшої комерційної активності вона може бути величезною порівняно з конкурентами. Навіть це не змогло перешкодити інвесторам і розробникам вибирати блокчейн Ethereum, хоча у них є недорогі альтернативи, такі як Cardano або Bitgert, які можуть похвалитися майже нульовою комісією. Що тоді воно могло зробити?
Здається, нічого, якщо тільки перехід до версії 2.0, запланований на вересень, буде успішним, що зробить плату за мережу дешевшою, блокчейн більш масштабованим і запровадить дефляційну, екологічну модель Proof of Stake. Завдяки запланованим «бомба труднощів», пропозиція буде обмежена, і майнери Ethereum будуть змушені призупинити майнінг (якщо вони не виберуть форк, подібний до Bitcoin Cash). Не всій спільноті може сподобатися той факт, що модель PoS більше централізує мережу (підтвердження зміни роботи), у якій найбільші валідатори, які затверджують транзакції, матимуть найбільше голосу.
Мережевий ефект передбачає, що не завжди перемагають оптимальні технологічні рішення (наприклад, клавіатура з розкладкою Dvorak vs QWERTY), а ті, які набувають найбільшої популярності. Популярність впливає на збільшення зручності використання, що, у свою чергу, винагороджує інструменти, які найчастіше використовуються (ETHEREUM).
У мережі масово купують домени
Так само, як у 90-х і на початку 00-х років ми спостерігали моду на торгівлю доменними іменами в Інтернеті, сьогодні ми спостерігаємо подібне явище, яке виникає в мережі Ethereum. Дослідницька компанія вказала на рекордну реєстрацію доменів через величезний обсяг продажів доменів у мережі ENS (Ethereum Name Service), один з них був проданий навіть за кілька сотень ETH. Покупці очікують майбутнього зростання онлайн-активності та прибуткових продажів зареєстрованих доменів. Завдяки цьому явищу прості доменні імена, такі як abc.eth, купуються замість складних довгих імен, що складаються з випадкових рядків літер і цифр. Таким чином, наприклад, 4 липня було зареєстровано аж 30 тисяч нових доменів проти кількох тисяч на початку травня та червня. Реєстрації підтримують нині низькі комісії за мережу через загальну низьку активність інвесторів,
Дефляційна модель, щоб зробити Ethereum товаром розкоші?
Як і будь-який предмет розкоші, Ethereum зрештою матиме обмежену кількість (пропозиція), і, беручи до уваги гіпотетично великий попит, ми можемо мати справу з реальним шоком пропозиції. Що, якщо Ethereum стане «другим біткойном», але з тисячею практичних застосувань, від фінансових ринків до білінгових систем на робочому місці та платформ Metaverse, де люди проводитимуть величезну частину свого життя? Можливо, ми ще не знаємо про деякі види використання Ethereum за допомогою технології, що розробляється, так само як ми не знали про всі можливості, які Інтернет надав суспільству в 1990-х роках.
Це можливо, якщо технологія блокчейн дійсно стане тим, ким вона мала бути з самого початку, і допоможе побудувати глобальну фінансову систему в нову еру Інтернету. Це здається не таким абстрактним, якщо ми заглибимося в звіти аналітиків найбільших банків, таких як JP Morgan, Goldman Sachs або фонди BlackRock. Карти вже роздано?