Біткойн відродиться з попелу і замінить долар? Думка Шарма – президента Rockefeller International

Ціна біткойна все ще є гарячою темою у світі криптовалют.

Минулого тижня ми спостерігали зростання. Ціна подолала планку в 21 000 доларів. Однак тиждень нарешті закрився нижче цієї ціни. Сьогодні ми спостерігаємо падіння.

Цікавий погляд на нинішній ведмежий ринок представляє Ручир Шарма – колишній інвестор у ринки, що розвиваються, нинішній керуючий директор і президент Rockefeller International.

Bitcoin як Amazon?

Це згадує історію Амазонки. Це компанія, яку сьогодні знають практично всі. Ціна акцій Amazon зараз становить близько 115 доларів, тоді як кілька місяців тому вона була понад 150 доларів. Однак не всі знають, що історія Amazon на біржі бере свій початок з 1997 року. Ціна акцій компанії спочатку була близько 10-20 центів. У 1999 році вона сягала 5 доларів за акцію.

Пізніше він знизився приблизно до $0,3 за акцію. Повернення до попереднього рівня відбувалося повільно і зайняло майже … десятиліття! Вперше його перевищили в 2007 році, але лише в 2009 році їм вдалося назавжди подолати бар’єр у 5 доларів.

Історія Амазонки показує, що навіть після вражаючих падінь можна повернутися на вершину. За словами Шарми, біткойн зараз сильно піддається спекуляціям, і для усунення спекулянтів потрібні «надлишки». Тільки після цього BTC зможе стати більш стабільним активом.

Ймовірні подальші падіння?

За словами Шарми, воно ще не досягає дна. Він вважає, що в найближчі 6 місяців ми можемо побачити подальше падіння біткойна. Однією з причин можуть бути настрої в США. Він зазначає, що типовий ведмежий ринок триває близько року, а акції впали на 35%. Натомість падіння зараз триває менше року, а індекс S&P 500 впав лише на 20%. Настрої в США як провідній економіці призведуть до падіння в решті світу, в тому числі на ринку криптовалют.

У Шарми також є цікаве бачення, згідно з яким біткоін скине долар на міжнародному ринку. Він вважає, що існує потреба в іншій валюті, щоб замінити долар, і він бачить у цьому можливість для біткойна в найближчі 3-5 років. Водночас він наголошує, що перший крок до заміни долара – це обмежити вплив спекуляцій на ціну біткойна.