Обвал біткойна в серпні? Інвесторам дійсно варто побоюватися цієї події?

Криптовалютна індустрія фіксує рекордне ослаблення з початку 2022 року, хоча слабкі настрої також присутні майже на кожному ринку.

Хоча біткойн уже майже на 70% нижчий за рекордні ціни з листопада 2021 року, дно ціни може бути набагато нижчим. Усе через жахливу подію, пов’язану з… крадіжкою майже 850 000 BTC з біржі MtGox у 2014 році, деякі з яких можуть вплинути на фондові біржі. Чого очікувати і яка ситуація?

Бики побоюються, що 137 000 BTC справді потрапить на фондові біржі в серпні . Послаблення настроїв на ринках і погіршення економічного становища можуть переконати інвесторів, які розраховуються на фондовій біржі, продати значну частину відновлених біткойнів із величезним прибутком. Вартість токенів, за поточною оцінкою, становить майже 2,8 мільярда доларів США.

Біржа MtGox восени 2021 року представила план погашення кредиторів, частина з яких може бути погашена в серпні. Досі токени підлягали випробуванню, тому їх не можна було повернути власникам і продати.

Якщо така велика кількість біткойнів для продажу з’явиться на фондових біржах у дуже однаковий час, це може спричинити явище, схоже на спалах , і призвести до падіння навіть нижче 10 000 доларів.

Гра та створення портфеля для подій, схожих на ситуацію на MtGox, типові для спекулянтів, довгострокові інвестори зазвичай не адаптують свої стратегії до подібних поки що гіпотетичних подій.

Уоррен Баффет, який завжди був прихильником ловлення можливостей, коли вони з’являються, не чекаючи «глобальної пандемії чи ядерної війни», багато разів висміював поведінку інвесторів у минулому, така стратегія насправді виглядає абсурдною.
Криптовалютний аналітик Crypto Banter Майлз Дойчер зазначив, що страх перед продажем 137 000 BTC може паралізувати інвесторів і залишити їх невпевненими, що може призвести до ослаблення настрою покупців і підштовхнути ціну вниз, навіть якщо не буде масового продажу токенів.

У минулому продаж Кобаяші частини біткойнів (24 658) від MtGox збігся з піком буму 2017 року . Фондова біржа тоді прокоментувала це рішення: « Продаж був необхідним і доцільним, щоб зібрати потрібну суму грошей для забезпечення інтересів кредиторів за основною сумою боргу та відшкодування збитків за затримку встановлених і невизначених вимог банкрутства.

Продаж послабив ціну біткойна, яка повинна була підніматися вище неї до 2020 року. Інвестори можуть побоюватися, що тягар біткойна від MtGox стане « пророцтвом, що самореалізується », а ціна біткойна буде мати проблеми через ризик.

Кошти можна повернути інвесторам у біткойнах, BitcoinCash або поштою в доларах США . Потенційно люди, які бажають позбутися криптовалюти та отримувати фіатні гроші, виберуть варіант у доларах США замість варіанту з криптовалютою. Це підтверджується, зокрема, тим електронний лист, надісланий інвесторам Нобауакі Кобаяші. Це може трохи заспокоїти биків, хоча багато аспектів все ще залишаються предметом припущень.

Такі фонди, як ТОВ «Інвестиційна група «Фортеця», запропонували своїм кредиторам дострокове погашення, а деякі клієнти вже продали свою вимогу. Цю тему обговорювали, серед інших, в Режисер Фортеці Майкл Гуріган.
Деякі з погашених кредиторів можуть вирішити продати частину свого портфеля або відправити більшу частину своїх біткойнів на пасивні гаманці через нещодавню величезну втрату вартості BTC.

Падіння ціни біткойна, викликане продажем понад 100 000 BTC, може збігтися зі злиттям Ethereum і переходом на версію 2.0, що може бути підтримано « переворотом », оголошеним частиною ринку, тобто вигнанням біткойна зростаюча сила, дефляційна модель і корисний Ethereum і гіпотетично сприяють абсолютно новому буму, в якому біткойн не вперше гратиме першу скрипку.

«Хтось продав, хтось купив»

В останні місяці ми мали справу з великими обсягами продажів біткойнів. Тиск пропозиції з боку таких організацій, як Luna Foundation Guard, Three Arrows Capital або самих біткойн-майнерів, був принаймні рівним, якщо не більшим, ніж MtGox, зрештою, сама LFG продала біткойн на кілька мільярдів доларів, і все ж мала досить незначний вплив на сам біткойн.

Ставлення інституцій, здатних купувати, і психологія інвесторів можуть виявитися набагато важливішими за сам продаж. Якщо продаж 137 000 BTC буде успішним і потрапить на благодатний ґрунт наляканого ринку, це може спричинити крах і стати справжнім чорним лебедем. У той же час, однак, дещо більш позитивне ринкове середовище (гіпотетичний позитивний сезон результатів компаній за 2 квартал у США) і центральні банки, які змінюють негативне ставлення, можуть означати, що біткойн не постраждає від MtGox так сильно, як ведмеді. припустити.