Майнери біткойнів припинили майнінг через відключення мережі в Казахстані

Тимчасове відключення Інтернету в Казахстані призвело до переривання поточного майнінгу біткойнів.

За даними Net Blocks, інтернет був заблокований приблизно на 36 годин.

За даними Інтернет-обсерваторії Net Blocks, у п’ятницю вранці після відновлення роботи зв’язок становив 5% від звичайної активності.

Проблеми з доступом до Інтернету – наслідок рішення президента Казахстану Касим-Жомарта Токаєва. Як повідомляє CNBC, він наказав провідному телекомунікаційному оператору країни відключити доступ до мережі. У результаті близько 15% майнерів біткойнів тимчасово втратили доступ до Інтернету. Цього тижня в Казахстані спалахнули протести проти підвищення цін на газ. Для їх придушення була використана армія.

Майнери біткойнів переїхали до Казахстану із сусіднього Китаю, який заборонив майнінг. Вибору цієї країни сприяла низька вартість енергії, необхідної для «видобутку» біткойнів на казахстанських вугільних шахтах.

На додаток до ситуації в Казахстані, попит на біткойни також не підтримується уникненням ризику після нещодавньої різкої заяви ФРС США. Центральний банк США розглядає можливість не тільки обмежити купівлю активів, але й підвищити процентні ставки та скоротити загальну суму балансу. Як зазначає CNBC, після останніх хвилин є побоювання, що ці кроки будуть зроблені одночасно.

У п’ятницю, близько 13.30, обмінний курс біткоїна становить близько $42 400 після тижневого падіння на 12%. Індекс Crypto Fear & Greed Index, наданий Alternate.me, який показує настрої інвесторів у криптовалюту, близький до 6-місячного мінімуму. Це свідчить про значну перевагу страху серед інвесторів і спекулянтів. На думку розробників індексу, надзвичайний страх (пов’язаний із низькою ціною) може (але не обов’язково) бути можливістю купити.