BTC як цифрове золото? Профіль волатильності більше схожий на Tesla та технологічні компанії

Багато прихильників криптовалют вважають, що вони є альтернативою класичним інвестиціям.

Вони дозволяють диверсифікувати свій капітал. Їх ще називають «цифровим золотом».

Однак поточні дані не залишають сумнівів. Сьогодні криптовалюти тісніше, ніж будь-коли раніше, пов’язані з усією фінансовою системою. І їхня волатильність схожа на технологічні компанії, такі як Tesla, а не дорогоцінні метали.

Рекордно висока кореляція протягом приблизно 2 років
У блозі Coinbase ми знаходимо аналіз, який показує дані про співвідношення індексу S&P 500 і криптовалют. На початку 2020 року, з початку пандемії COVID, кореляція зросла і досягла рекордних рівнів. Протягом деякого часу вони знижувалися (все ще залишаючись на дуже високому рівні), але на межі 2021 і 2022 років кореляція знову почала зростати.

Автор аналізу зазначає, що сьогодні криптоактиви пов’язані з фінансовою системою і, отже, сприйнятливі до тих самих ринкових механізмів, які впливають на класичні фондові біржі та світову економіку. За словами автора, криптографічні активи сьогодні мають подібний профіль ризику, як ціни на сиру нафту або технологічні компанії

За його оцінками, дві третини поточного спаду на ринку криптовалют можна пояснити макроекономічними факторами. Зменшення залишкової вартості (тобто однієї третини) можна побачити в послабленні перспектив криптовалют.

Більше того, автор зазначає, що на ціни активів впливає не лише їхня поточна ситуація, а й очікування ринку щодо майбутньої вартості активів. Наприклад, дискусії про заборону або регулювання криптовалют можуть вплинути на поточне ставлення інвесторів, що вплине на ціни.

Чи дійсно BTC цифрове золото?
Також варто навести дані порталу CoinTelegraph, де можна знайти порівняння волатильності BTC і ETH з іншою сировиною, в т.ч. золото, сира нафта, срібло. Біткойн, який називають «цифровим золотом», є набагато більш мінливим, ніж справжнє золото. Портал зазначає, що Tesla найбільше схожа за показником волатильності на біткоін.

У свою чергу, ETH характеризується ще більшою волатильністю, ніж BTC, і його профіль найбільше схожий на Lucid – виробника електромобілів або фармацевтичної компанії Moderna.