Новий податок на криптовалюту в Індії скорочує обсяг торгівлі на 63%!

1 липня цього року Індія запровадила новий податок на криптовалюти — tax deducted at source, або скорочено TDS.

Його наслідки величезні – протягом 4 днів обсяг торгів на індійських криптовалютних біржах знизився більш ніж на 63%, повідомляє Daily Coin з посиланням на дані агрегатора nomics.

Податки тривалий час зменшували інтерес до криптовалют
Варто зазначити, що це не перше підвищення ставок в Індії цього року. 1 квітня цього року набув чинності фіксований 30% податок на доходи, пов’язані з криптовалютами, що також призвело до скорочення торгів на біржі.

З 1 липня введено новий податок у розмірі 1%. Ставка може здатися невеликою, однак податок стягується з продажу та передачі криптоактивів вартістю понад 10 000 індійських рупій. Зараз це близько 574 злотих або 126,5 доларів США.

Крім того, на горизонті очікуються додаткові податки для індустрії криптовалют. Індія планує запровадити 20% податок на прибуток від DeFi, застосувати 28% (тобто найвищу) ставку ПДВ до транзакцій з криптовалютою. Цей рівень оподаткування впливає, зокрема, на лотереї та казино.

Індія ворог криптовалют? Вони хочуть обмежити торгівлю
Нещодавно Китай заборонив криптовалюти. Є багато ознак того, що Індія також рухається в цьому напрямку, але в менш обмежувальний спосіб. Ставлення до криптовалют в Індії добре ілюструє заява Моді в інтерв’ю Forkast.news:

«Ми дали час молодим людям, які хочуть вийти (крипто)», — сказав Моді. Тим, хто бажає залишитися, доведеться боротися з вищими податками, «тому що це як азартні ігри», додав він.

і:

«Ми вважаємо, що ці криптовалюти не сприяють фінансовій стабільності жодної країни».

Ви можете прочитати повне інтерв’ю тут . Це, безумовно, цікава перспектива, яка показує зовсім інший погляд на криптовалюти. Правлячий клас Індії звертає увагу на спекулятивний аспект криптовалют, що підвищує ризик втрати капіталу – особливо для недосвідчених інвесторів.