1 липня влада Пуерто-Ріко оголосила про призупинення діяльності банку, заснованого відомим економістом і криптовалютним критиком Пітером Шиффом – Euro Pacific International Bank.
Як повідомила в інтерв’ю Associated Press Наталія Зекейра з офісу комісара фінансових установ Пуерто-Ріко, це пов’язано з проблемами банкрутства банку.
В обґрунтуванні рішення було оголошено, що у 2019 році EPIB мав чистий збиток у розмірі майже 751 тис. злотих. доларів і загальний сукупний збиток майже 4 мільйони доларів. На кінець 2020 року банк мав від’ємний капітал у розмірі $1,3 млн. У першому триместрі 2022 року банк зафіксував чистий збиток у розмірі майже 550 тисяч злотих. доларів. Варто додати, що раніше банк також звинувачували в допомозі клієнтам ухилятися від сплати податків і відмиванні грошей. Тисячі клієнтів втратили доступ до коштів, що зберігалися на їхніх рахунках.
На цю інформацію, звісно, миттєво відреагувала сама зацікавлена сторона. Як він написав у Twitter:
Пізніше в пості він заявив, що причина, по якій влада Пуерто-Ріко відхилила продаж, полягала в тому, що Шифф володів 4% акцій компанії, яка купує банк, чого вони не хотіли дозволити через його погану пресу. Більше того, про заперечення до банку економіста нібито ніколи не повідомляли, а він дізнався про них лише з рішення про його закриття. Нарешті, Шифф зазначив, що банк ніколи не робив його прибутковим через високу вартість дотримання національних правил і неправдивих звинувачень у ЗМІ.
Ця ситуація була зустрінута численними іронічними коментарями зі світу криптовалют, затятим критиком яких Шифф був роками. Багато людей зазначають, що подібний сценарій не міг би відбутися з біткойнами, оскільки, будучи засобом збереження вартості, він захищений від регуляторної діяльності держав та їхніх установ.