Біткойн дорожчає понад 3%, долар США слабшає щодо євро, а на біржах панує святковий настрій

Долар США слабшає по відношенню до євро, святкові настрої і трохи оптимістичні настрої на фондових ринках

Сьогодні в США День незалежності – День незалежності, вільний від роботи.

Курс євро та фунта стерлінгів виросли по відношенню до долара в понеділок під час спокійної торгової сесії в сезон свят у США. Слід зазначити, що глобальні настрої щодо ризику покращилися.

Коли американські ринки закрилися в День незалежності, інвестори на решті ринків очікували легкого торгового дня, і основні валюти трохи підвищилися по відношенню до долара США, який у п’ятницю досяг свого двотижневого максимуму.

Євро піднявся на 0,3% до 1,0457 долара, але залишився трохи вище п’ятирічного мінімуму в 1,0349 долара. Тоді як фунт стерлінгів піднявся на 0,5% до $1,2155 після досягнення двотижневого мінімуму в $1,1976 у п’ятницю.

Повідомлення про те, що Білий дім оголосить про пом’якшення деяких китайських тарифів пізніше цього тижня для подолання підвищеної інфляції, допомогло вселити певний оптимізм на ринки, «додавши валютам додатковий поштовх до долара США», додав Осборн.

Австралійський і новозеландський долари, а також шведська крона виросли в понеділок після досягнення дворічного мінімуму в п’ятницю.

Однак на тлі побоювань щодо глобальної рецесії євро залишався близьким до свого п’ятирічного мінімуму щодо безпечного долара.

Війна в Україні та її економічні наслідки, зокрема, стрімке зростання цін на продовольство та енергоносії, стали головним каменем спотикання для євро, який цього року впав на 8% щодо долара. Різниця між реакцією Європейського центрального банку та Федерального резерву США на вищу інфляцію також вплинула на євро.

Дані в п’ятницю показали, що інфляція в єврозоні зросла до чергового рекорду, що посилило аргументи ЄЦБ на користь підвищення процентних ставок цього місяця вперше за десятиліття.

Джеремі Стретч, голова монетарної стратегії G10 в CIBC, сказав, що він очікує, що несприятливі умови для євро збережуться, оскільки ЄЦБ має підвищити процентні ставки «лише на 25 базисних пунктів» 21 липня.

Попит у безпечній зоні підтримував долар високим, навіть коли ринки знизили деякі свої очікування щодо підвищення процентних ставок у США. Ринок має приблизно 85% ймовірність ще одного підвищення на 75 б.п. цього місяця, а процентні ставки коливатимуться від 3,25% до 3,5% до кінця року – перед скороченням у 2023 році.

Індекс долара США впав на 0,15% до 104,9, трохи нижче свого піку за останні два десятиліття в 105,790 минулого місяця. Заглядаючи вперед до кінця тижня, інвестори очікують публікації протоколу засідання ФРС за минулий місяць у середу та даних про зайнятість у США в п’ятницю.

Центральний банк Австралії проведе засідання у вівторок, і ринки оцінили підвищення процентної ставки на 40 базисних пунктів (б.п.). На момент написання цієї статті ціна біткойна зростає більш ніж на 3% і знаходиться трохи нижче рівня 20 000 доларів.

З технічної точки зору, є ймовірність знову піднятися вище рівня 20 000 доларів, тим більше, що багато хто скаржиться і все більше пишуть про майбутні панічні падіння. Тому можуть бути любителі на ведмежі гроші. Це траплялося не раз, і це не надто довго дивилися.