Ажіотаж на NFT помер? У чому інтерес NFT сьогодні?

Минулий рік став проривом для NFT.

Необмінні токени увірвалися в мейнстрім, про них почули багато людей, що призвело до рекордних вротвованхтвованхтвовадордних про них почули.

У вересні минулого року за один день було продано понад 220 000 NFT на суму 78 доларів США. Проте рекордна щоденна вартість продажів була досягнута нещодавно, 1 травня цього року склала 780 доларів США, вона була отримана шляхом продажу 118 577 NFT. Джерелом даних є портал NonFungible.

Ажіотаж на NFT закінчився?

Переглядаючи історичні дані, починаючи з 2017 року, ми бачимо зростання інтересу на початку 2021 року. З іншого боку, ажіотаж і динамічне зростання починається приблизно рік тому – на рубежі травня і червня 2021 року. Однак в останньому кварталі ми бачимо значні падіння, які перериваються рекордним значенням продажів:

Діаграма показує щоденні продажі та вартість продажів у доларах США з 2017 по 2022 рік Джерело: nonfungtracker.com/
Діаграма показує щоденні продажі та вартість продажів у доларах США з 2017 по 2022 рік

Діаграма показує щоденні продажі та вартість продажів у доларах США з 17 червня 2021 року по 17 червня 2022 року Джерело: nonfungible . com / market – трекер
На графіку вище ми бачимо, що кількість угод знизилася до рівня 12 місяців тому. При цьому слід зазначити, що на основі даних NFTGo можна зробити й інші висновки:

Графік, що показує список ринкової капіталізації та обсяг за минулий рік. Джерело: nftgo.io/analytics/market-overview
Графік, що показує співвідношення ринкової капіталізації та обсяг за минулий рік.

Дивлячись на співвідношення капіталізації та обсягу за останній рік, можна побачити, що пік інтересу до NFT припадає на початок цього року. Тим не менш, останнім часом інтерес до NFT знизився, що краще візуалізує графік за останні 3 місяці:

Графік, що показує співвідношення ринкової капіталізації та обсяг за останні три місяці.

Чому падає інтерес до NFT? Що далі з цією технологією?
Причини зниження інтересу до NFT вбачають, зокрема, в у загальних настроях на ринку криптовалют. Ведмежий ринок негативно впливає на ставлення інвесторів. Негативне ставлення може посилитися падінням цін на ETH і зростанням комісії за транзакції. Такі економічні фактори, як зростання інфляції, також важливі.

Водночас важко говорити про кінець технології NFT. Нещодавно Meta оголосила про розширення функціональності NFT для InstaStories. Також ведеться робота над використанням NFT у практичних додатках. Наприклад, Палау оголосила про використання NFT для ідентифікації громадян. Таке рішення могло б у майбутньому замінити ID-картки.