Music NFT покращить зв’язок між творцями та шанувальниками

Експерти пояснюють, як музичні NFT покращать зв’язок між творцями та шанувальниками

Генеральний директор Monstercat Майк Дарлінгтон і засновник Metalink Джейк Уделл поговорили з NFT Steez про майбутнє Web3 і музики NFT.

За словами Майка Дарлінгтона, генерального директора Monstercat, електронної музичної платформи, та Джейка Уделла, засновника платформи соціальної мережі NFT Metalink, ведмежі ринки — це час, коли потрібно вигадувати ідеї та створювати нові продукти. Цього тижня під час епізоду NFT Steez, двотижневого Twitter Space, організованого аналітиками Cointelegraph, і Дарлінгтон, і Уделл погодилися, що майбутнє буде світлим для криптовалют і особливо музичних NFT.

В інтерв’ю Дарлінгтон і Уделл пояснили важливість дослідження проектів із «стабільними командами», які продовжують розвиватися, незважаючи на поточні ринкові умови, і закликали інвесторів вчитися на можливостях, які вони створили на піку буму.

За словами Дарлінгтона, музичні NFT ще не обов’язково стали «трендом», але він сподівається закріпити їх простір у наступному циклі зростання. Для порівняння, NFT із зображеннями профілів (PFP) «не дуже гарні», але музичні NFT можуть бути такими ж успішними, як фотографічні чи художні NFT.

Творці та спільноти отримають вигоду від Music NFT

Творцям, які хочуть експериментувати з музичними NFT, Дарлінгтон припустив, що спочатку важливо виявити та зрозуміти, «чому ви хочете взаємодіяти та чому ви хочете брати участь?»

Дарлінгтон сказав, що деякі виробники «визнали, наскільки зламана музична індустрія для артистів», і музичні NFT пропонують можливість, яка може забезпечити більшу стабілізацію для артистів і музикантів.

Хоча невідомо, наскільки новий ландшафт буде стійким для митців, єдина «правда, яка звучить» і спільна риса полягає в тому, що творці не «задоволені поточною моделлю», є готовність відкритися для зміни статус-кво, але це залежить від «формату» та форми, в якій з’являться музичні NFT», — пояснює Дарлінгтон.

Чи належать музичні NFT до окремого жанру?

Засновник Metalink Джейк Уделл натякнув на різницю в рівнях взаємодії між безкоштовними та платними платформами, коли користувачі вибирають більше взаємодії з платформами, до яких вони залучені. Творці та користувачі, які вважають, що вони інвестували в продукт, з більшою ймовірністю будуть рекламувати та вкладати більше щирого серця в «грати з продуктом, тож з більшою ймовірністю буде щось цікаве для нього», — каже Уделл.

Цікаво, що ця дихотомія, в якій користувачі є інвесторами та, у свою чергу, мають право експериментувати, відкриває більш динамічні відносини між слухачем і виконавцем, а не прослуховування музики як «пасивної» розваги. Те, чи піклуються користувачі про право власності, є менш важливим у зв’язку з культурою та спільнотою, створеною для підвищення цінності, яку актори зараз надають цифровим товарам.

За словами Уделла, кількість уваги, приділеної простору NFT лише за останній рік, проклала шлях до «культового явища». Групи об’єднують спільну нитку Web3, і хоча Udell не вважає, що «Web3 — це обов’язково жанр», це ще один спосіб, за допомогою якого художники можуть охопити та ефективно розширити свою аудиторію.

Будь-яка ініціатива щодо стримування монополії варта підтримки. Музичний ринок, на якому артисти та виконавці будуть більш незалежними від продюсерів, які нав’язують свою волю, безумовно, буде більш цінним і креативним.