Біткойн впав менше 19 000 доларів. SEC завдає удару інституційному впровадженню криптовалюти

Біткойн знову ненадовго впав нижче 19 000 доларів, а Ethereum заграв до 1 000 доларів у четвер, перш ніж скоро втратити, учасники ринку знизили свої надії на масове впровадження криптовалютних продуктів інституційними інвесторами.

Заповніть анкету: Криптовалюти: ми продаємо, купуємо чи зберігаємо? Що плануєте далі?

У середу Комісія з цінних паперів і бірж США відкинула останню спробу криптовалютного інвестора Grayscale перетворити свій біткойн-траст на обмінний фонд із біткойн-спотом як основним продуктом. Вона сказала, що пропозиція Grayscale про лістинг ETF не змогла запобігти «шахрайським і маніпулятивним діям і практикам» і «захистити інвесторів і суспільні інтереси». Зокрема, вона заперечила проти відсутності механізму спільного контролю з біржами, які торгують біткойнами.

У відповідь Grayscale негайно подав до суду на SEC, виконавчий директор Майкл Зонненшайн заявив, що продовжить «використовувати всі ресурси компанії, щоб відстоювати інтереси наших інвесторів і нормативну справедливість інструментів інвестування біткойнів».

Рішення SEC не було абсолютною несподіванкою – вона вже заблокувала дюжину таких заявок за останній рік , – але цього могло бути достатньо, щоб ініціювати викуп у довірчих власників, які сподівалися на кращий результат. Grayscale Bitcoin Trust вже торгує зі знижкою до своєї вартості чистих активів, що означає, що це відносно менш дорогий спосіб отримати доступ до біткойнів.

Позиція SEC щодо криптовалют навряд чи суттєво покращиться на тлі нещодавніх потрясінь у секторі, викликаних різким падінням вартості біткойна та багатьох інших цифрових валют. Це падіння спровокувало низку рішень щодо заморожування депозитів інвесторів різними інвестиційними платформами, управління ризиками яких виявилося недостатнім.

Celsius Network з 1,7 мільйонами користувачів і активами в 12 мільярдів доларів під управлінням, найбільшою з платформ для заморожування виплат, у четвер занурилася в глибшу кризу, оскільки у звіті The Block стверджувалося, що FTX вирішила не купувати компанію після того, як виявила прогалини в 2 мільярди доларів. в його балансі. Цельсій нічого не прокоментував.

Інша скомпрометована платформа, Coinflex, заявила в четвер, що навряд чи можна відновити нормальну роботу, як було випущено цього тижня, після чого вона все намагатиметься заробити гроші, випускаючи нові токени. Генеральний директор CoinFlex Марк Лемб заявив, що він заборгував 47 доларів США через одного інвестора, Роджера Вера, якому зараз надіслано повідомлення про розірвання.