На вихідних ще одна компанія в екосистемі біткойнів оголосила про черговий раунд звільнення, що призвело до спаду в галузі, частково через різке падіння вартості цифрової валюти.
Назвавши це «важким, але необхідним рішенням», австрійська торгова платформа Bitpanda оголосила про снкорхорменкорорменкор. Згідно з оцінками Cointelegraph, кількість вільних працівників становить близько 277 осіб, а льзітат.
Це лише один епізод у ланцюжку подій, що відбуваються у світі криптокомпаній, які звільняються, щоб утриматися на плаву після того, як падіння біткойна призвело до уповільнення торгової активності. І так, Coinbase : майже п’ята частина екіпажу, понад тисячу людей довелося залишити; Близнюки: 10% співробітників; BlockFi: 170 співробітників і Crypto.com: подякували 260 людям.
Ці рухи відбулися після нещодавнього падіння вартості біткойна . Ключова криптовалюта цього року впала на 53%. Апетит інвесторів до активів венчурного капіталу, таких як цифрові монети, зменшився, оскільки зростання інфляції спонукало центральні банки підвищити вартість запозичень і скасувати величезну економічну підтримку, яка допомагала підживлювати ринки під час пандемії.
Падіння біткойна потягнуло за собою й інші криптовалюти. За даними Financial Times 500 Major Crypto Token Tracker, вартість цих цифрових активів в обігу з листопада знизилася більш ніж на 2 трильйони доларів США і зараз становить 1 трильйон доларів США – цей рівень востаннє спостерігався на початку 2021 року.
Ці падіння викликали ще одну серію потрясінь, які вразили складну мережу служб, які керують значною частиною системи внутрішнього ринку криптовалют.
Celsius Network, криптовалютна інвестиційна компанія, яка стверджує, що має 1,7 мільйона клієнтів, призупинила всі зняття, обміни та перекази 12 червня, посилаючись на «екстремальні ринкові умови». Трохи пізніше аналогічний крок зробила криптовалютна біржа Binance.
В іншому світі криптовалюти хедж-фонд Three Arrows Capital (3AC) зазнав краху після вражаючого краху мережі стейблкойнів Terra та падіння інших так званих альтернативних монет цього року. Крах 3AC виявив проблеми з управлінням ризиками на криптовалютних кредитних та інвестиційних платформах, і багато з цих компаній тепер не в змозі впоратися зі сплеском запитів на погашення кредитів, викликаним падінням цін на біткойн.
В одному прикладі вплив 3AC змусив канадську інвестиційну платформу Voyager Digital скоротити щоденні виплати клієнтів минулого тижня. Згідно з останніми результатами Voyager, це може вплинути на понад 4 мільйони окремих користувачів і активи на 5,8 мільярда доларів.
Цей спад у світі криптовалюти викликав занепокоєння, що ера біткойнів добігає кінця. Дійсно, Google підтверджує, що, згідно з Google (NASDAQ: GOOGL ) Trends, пошуковий термін «Bitcoin dead» досяг одного з найвищих показників за весь час на початку цього місяця.
Можливо, ще зарано про це говорити, але такі побоювання можуть бути передчасними. Що здається більш певним, так це помітне посилення регулятивного контролю в усьому світі в часто темних сферах внутрішніх механізмів криптоіндустрії.
Ходять чутки, що Комісія з цінних паперів і бірж США проводить розслідування щодо Celsius, і представник регуляторного органу Техасу з цінними паперами повідомив Cointelegraph, що державні регулятори — разом з іншими в Алабамі, Кентуккі, Нью-Джерсі та Вашингтоні — «стежать» за заморожуванням виплат компанії.
Тим часом президент SEC Гері Генслер застеріг інвесторів цифрових токенів від ставок на активи, які пропонують прибуток, «занадто хороший, щоб бути правдою».
Крах мережі Terra Luna також змусив міністра фінансів США Джанет Йеллен закликати до кінця року врегулювати стейблкойни, тобто цифрові активи, вартість яких теоретично стабілізується шляхом прив’язки до іншої валюти чи товару.
А по інший бік Атлантики президент Європейського центрального банку Крістін Лагард заявила, що відсутність регулювання дозволяє крипторинкам приховувати, серед іншого, шахрайство, незаконні оцінки та «злочинну діяльність»; які, за її словами, піддають ризику споживачів.
В Азії офіційні особи Південної Кореї кажуть, що вони вже почали власне розслідування падіння Terra Luna.
На протилежному боці знаходиться Китай, який минулого року заборонив усі криптовалютні біржі та постачальників послуг, і з тих пір їхня критика галузі лише посилилася. Редакційна стаття недільної The People’s Daily звинувала приватні криптовалюти в тому, що вони є «найбільше пасвосвонсільною.
Ніхто не знає, як ці правила будуть виглядати в кінцевому підсумку. Але в міру того, як кількість робочих місць і фінансових втрат зростає, кількість судових поровітв. Позови про втрату криптовалюти вже розглядаються. Важливо мати міцну законодавчу базу для підтримки цих питань.