Немає відскоку біткойна до 2025 року? Експерт пояснює чому

Біткойн пережив важкі вихідні.

У неділю він знизився майже на 38 000 доларів США через уникнення ризику, пов’язаного з можливим неминучим вторгненням Росії в Україну. Потім він відновив ґрунт під ногами і знову піднявся вище 39 000 доларів.

Однак загальний прогноз для біткойна залишається негативним, оскільки ринок очікує дедалі більш агресивної монетарної політики ФРС. Крім того, існує багато інших каталізаторів уникнення ризику.

У результаті дехто вважає, що замість того, щоб очікувати швидкого відскоку, який би сигналізував про початок нового «бичачого» ринку, біткойн може зараз відчувати труднощі.

Так каже Ду Джун, співзасновник Huobi, однієї з найбільших у світі бірж криптовалют, з яким спілкувався CNBC.

За його словами, бичачий ринок біткойна може відбутися лише наприкінці 2024 або початку 2025 року, ґрунтуючись на аналізі попередніх циклів криптовалюти, зростання яких тісно пов’язане з процесом, званим «хілвінгом», який відбувається приблизно кожні 4 роки.

Цей процес зменшує вдвічі винагороди майнерів біткойнів через регулярні проміжки часу, що (не вдаючись у подробиці) зменшує пропозицію і, отже, має бичачий вплив на ціну BTC, особливо враховуючи те, що попит на нього продовжує зростати.

Джун зазначив, що останній раз вдвічі BTC відбувся в травні 2020 року з новим історичним максимумом понад 68 000 доларів наступного року. Тому він вважає, що бичачий вплив удвічі 2020 року вже повністю завершено , і вказує, що очікується ще один у 2024 році.

У результаті Джун дійшов висновку, що «якщо цей цикл триватиме, ми зараз перебуваємо на ранніх стадіях ведмежого ринку», попередивши, що «справді важко точно передбачити, оскільки є дуже багато інших факторів, які можуть вплинути на ринок – такі як геополітичні питання чи Covid», – додав він.

У короткостроковій перспективі слід зазначити, що біткойн стикається зі значним психологічним опором на рівні 40 000 доларів, що є першим кроком до покращення профілю діаграми біткойна в короткостроковій перспективі.