Видобуток біткойнів може бути екологічним. Пілотний проект ConocoPhilips

Незважаючи на те, що майнінг біткойнів та інших криптовалют часто критикують за негативний вплив на навколишнє середовище через споживання енергії, нафтова компанія ConocoPhillips (NYSE: COP ) довела, що в деяких випадках біткойн дійсно може допомогти зменшити викиди парникових газів.

Згідно зі звітом CNBC, компанія зараз виконує пілотний проект у багатому нафтою регіоні Баккен у Північній Дакоті в США. Замість того, щоб спалювати надлишок газу, який є побічним продуктом видобутку нафти, компанія продає його зовнішній компанії з видобутку біткойнів, яка використовує його як паливо.

Представник компанії сказав, що рішення про перехід на видобуток біткойнів відображає загальну мету компанії щодо скорочення та «остаточно ліквідації спалювання якомога швидше, не пізніше 2030 року».

Майте на увазі, що звичайне спалювання відбувається, коли нафтові компанії випадково стикаються з пластами природного газу під час буріння нафти. Однак у багатьох випадках газ неможливо відновити, і компанії змушені його спалювати, що завдає шкоди навколишньому середовищу.

У пілотному проекті ConocoPhilips замість того, щоб витрачати газ, майнери біткойнів розміщують транспортні контейнери або трейлери, наповнені обладнанням для майнінгу криптовалюти, біля нафтової свердловини та направляють газ до генераторів, які живлять це обладнання.

ConocoPhillips не розкриває, кому з біткойн-майнерів продали свій газ, або як довго тривав попередній експеримент.